Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Analytical R&D Liderem Nowoczesnych Technologii 2013!
05.06.2013
Analytical R&D Liderem Nowoczesnych Technologii 2013!
Łódzka firma Analytical R&D otrzymała statuetkę Lidera Nowoczesnych Technologii 2013 w kategorii mikro- i małych przedsiębiorstw.

Firma Analitical R&D stworzona przez dr. Dominika Rajskiego od początku swego istnienia do dziś jest lokatorem Inkubatora Technologicznego w Łodzi. Początkowo jej właściciel świadczył usługi w zakresie badań analitycznych jako osoba prywatna. Obecnie przedsiębiorstwo zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych i profesjonalnych rozwiązań analitycznych oraz badawczych. Analytical R&D specjalizuje się w świadczeniu usług laboratoryjnych z zakresu badań fizykochemicznych materiałów i produktów, opracowywaniu nowych metod analitycznych oraz ich walidacji, a także przygotowywaniu ekspertyz jakościowych. W krótkim okresie działalność przedsiębiorstwa dr. Dominika Rajskiego została zauważona i doceniona zarówno przez  klientów, jak i instytucje oceniające rozwój firm. Pod koniec 2012 roku firma otrzymała prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim rankingu Skrzydła Biznesu, a teraz równie istotny tytuł Lidera Nowoczesnych Technologii 2013 w kategorii mikro- i małych przedsiębiorstw.


Przeczytaj również:

Jak z sukcesem prosperować na rynku analityki chemicznej? Wywiad z dr. Dominikiem Rajskim, prezesem Analytical R&D


 

Biotechnologia.pl: Czym według Pana jest "nowoczesność" w 2013 roku, w branży, w której prosperuje Analytical R&D?

Dr Dominik Rajski: Nowoczesność w mojej opinii to realizacja zadań rzucanych nam przez współczesny rynek, który z kolei kreowany jest przez innowacyjną myśl technologiczną. Nie są pustą maksymą słowa Heraklita „panta rei”. Świat rzeczywiście jest pełen wyzwań i dynamiki, zmian i wyzwań zaś człowiek aby żyć pełnią życia musi te wyzwania realizować. Rzeczywistość biznesowa, w jakiej obecnie przyszło nam funkcjonować jest równie dynamiczna i wymagająca. Firmy, które odnosząc sukcesy zatrzymują się i przestają inwestować w rozwój, mimowolnie wycofują się z grona liderów, przestają być konkurencyjne bo technologicznie są już o krok za tymi, którzy uważnie obserwują tendencje i podążają ku nowoczesności. W laboratorium badawczo-rozwojowym otwarcie na innowacyjność i kreatywność  jest szczególnie ważne. Poszukiwanie i dostarczanie nowych rozwiązań Klientom jest silnie zakotwiczone nie tylko w realnym czasie ale także w wymaganiach rynku i poziomie kreatywności konkurencji. Nasza branża jest na tą zmienną szczególnie wrażliwa. Dlatego też dokładamy wszelkich starań aby nasz park maszynowy był nowoczesny, wiedza personelu nieustannie podnoszona i ugruntowywana, analizy precyzyjne a pakiet ofertowy firmy synergistyczny. 

Co Pańskim zdaniem było kluczem do sukcesu?

Kluczem do sukcesu naszej firmy jest zespół – młodzi, wykształceni i zorientowani na sukces ludzie – tyle można powiedzieć medialnie. W rzeczywistości zaś trzeba podkreślić to, że ANALYTICAL  to nasze wspólne dziecko, kochane miłością bezwarunkową, aczkolwiek krytyczną. Z realnej oceny efektów naszej pracy czerpiemy wiedzę o tym, co zmieniać i udoskonalać, jak działać aby funkcjonować ekologicznie, efektywnie i skutecznie. Każdy z nas jest w stanie poświęcić wiele dla dobra firmy, nie raz zdarzało się, że długie weekendy spędzane w laboratorium czy nieprzespane noce przed monitorem owocowały rewelacyjnymi pomysłami czy spektakularnym zakończeniem prac nad trudnym projektem. Realizowanie naszych marzeń i budowanie ich w kształt ANALYTICAL daje niesamowitą satysfakcję i poczucie realizacji zawodowej nam wszystkim.

Jakie znaczenie dla firmy ma statuetka Lidera Nowoczesnych Technologii 2013?

Tytuł Lidera Nowoczesnych Technologii 2013 to dla nas ogromne wyróżnienie i nagroda za wszystko co udało nam się dotychczas zrobić, ale także motywacja do tego, by podążać drogą, którą obraliśmy drogą ku nowemu obliczu innowacyjnego, konkurencyjnego i rozpoznawalnego ANALYTICAL R&D. Statuetka i dyplomy są piękną ozdobą naszego biura. Musimy jednak zadbać o to aby stworzyć do nich piękne tło, na które składają się codzienne efekty naszej pracy bo to dzięki maleńkim sukcesom i trafionym pomysłom mogliśmy wspinać się na szczyt, na którym otrzymaliśmy to wyróżnienie Lidera Nowoczesnych Technologii.

Jakie są dalsze wyzwania w rozwoju firmy?

Wyzwaniem dla nas będzie kontynuowanie podjętych prac oraz realizacja nowych projektów i troska aby tytuł, który otrzymaliśmy był naszym codziennym mottem. Co do realnych planów to w najbliższych czasie planujemy kolejne inwestycje sprzętowe przy udziale środków UE, które pozwolą nam poszerzyć ofertę i postawią nowe wyzwania. W dalszej przyszłości spróbujemy pokusić się o budowę własnego laboratorium. Co zaś do reszty to wracamy do początku panta rei” – zobaczymy co przyniesie nam przyszłość.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

red. Tomasz Sznerch

KOMENTARZE
Newsletter