Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BIOMED – LUBLIN podbija rynki wschodnie. Skutecznie?
23.01.2013

„BIOMED- LUBLIN” Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA systematycznie rozwija swoją działalność eksportową. Obecnie współpracuje z 7 krajami z byłego bloku wschodniego oraz planuje wprowadzenie nowych produktów na kolejne rynki zagraniczne.

- Nawiązywanie kontaktów zagranicznych oraz szczegółowo zaplanowana polityka rozwoju terytorialnego wpisują się w długofalową strategię firmy. Chcemy, by preparaty produkowane w Lublinie były dostępne zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Miniony rok przyniósł dla BIOMEDIU wymierny sukces. Eksport w 2012 roku wzrósł w stosunku do roku 2011 o około 70%. W 2013 roku prognozujemy kolejny wzrost sprzedaży naszych produktów, jak również dalszą ekspansję – wyjaśnia Waldemar Sierocki, prezes BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA.

„BIOMED- LUBLIN” od kilku lat prowadzi rozległą działalność eksportową. Obecnie sprzedaje swoje produkty do 7 krajów byłego bloku wschodniego - na Ukrainę, Białoruś, do Mołdawii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu oraz do Mongolii.

W 2012 roku „BIOMED- LUBLIN” zrealizował sprzedaż na Słowację półproduktu swojego probiotyku zawierającego bakterie Lactobacillus rhamnosus. Słowacka firma kupiła pilotażową partię towaru z zamiarem użycia bakterii do produkcji swojego leku z innej kategorii terapeutycznej. W przypadku pozytywnych wyników testów nie wykluczona jest dalsza rozszerzona współpraca.

„BIOMED-LUBLIN” planuje również wprowadzenie nowych produktów na rynki zagraniczne. Pod koniec 2012 roku firma otrzymała certyfikaty potwierdzające rejestrację preparatu OnkoBCG® na Ukrainie. Onko BCG® jest lekiem z dziedziny onkologii stosowanym w leczeniu uzupełniającym powierzchniowych, nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. W 2013 roku firma planuje uruchomić regularne dostawy tego leku na rynek ukraiński.

Jakie kolejne rynki ma zamiar eksplorować BIOMED-LUBLIN? To na razie pozostaje tajemnicą spółki. Jak dowiedział się portal Biotechnologia.pl wszelkie bardziej szczegółowe i kompleksowe dane będą publikowane zgodnie z obowiązującymi terminami raportowania. Według ostatniego dostępnego raportu bieżącego za III kwartał 2012 roku spółka zanotowała straty wynoszące ponad 1,2 mln złotych. Czy niebagatelny wzrost eksportu, z którego dumny jest prezes Sierocki, przełożył się znacząco na wzrost sprzedaży i przychodów spółki okaże się w raprocie za IV kwartał 2012 i w raporcie rocznym podsumowującym rok 2012. Ten pierwszy ukaże się już 14 lutego.

 

Tomasz Sznerch
Na podstawie informacji prasowej i raportów EBI

KOMENTARZE
Newsletter