Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Poszerz zakres usług swojego SPA o nowość na Polskim rynku. Łaźnie piwne kosmetologicznie podbijają serca nie tylko kobiet...
10.08.2011

 

Na rynku SPA pojawiają się kolejne ciekawe pomysły na poprawę kondycji skóry i wyglądu. Zastosowanie do celów kosmetycznych produktów żywnościowych znane było już od dawna: choćby słynne kąpiele królowej Kleopatry w mleku czy popularne dzisiaj masaże z wykorzystaniem wysokiej j klasy czekolady. Na Polski rynek wkracza kolejny pomysł, który prawdopodobnie zachęci do odwiedzenia SPA także mężczyzn. Który z nich nie chciałby wykąpać się w… surowcach do produkcji piwa, popijając przy tym prawdziwe, niepasteryzowane, aromatyczne piwo? O Łaźniach Piwnych opowiada Ilona Kuczborska – kierownik pierwszego w Polsce tego typu obiektu. 

Pomysł Łaźni Piwnych przybył od południowych sąsiadów, z Czech. U nas są Państwo pierwsi, ale istnieją jeszcze inne Łaźnie Piwne w Polsce. Można znaleźć kilka ofert.

Są to pierwsze Łaźnie Piwne w Polsce. Jest to tak naprawdę nowość na Polskim rynku jeśli chodzi o tego typu SPA. Inne gabinety SPA w innych hotelach w Polsce jak najbardziej robią kąpiele w piwie, ale są to kąpiele po prostu w piwie. Nie są to kąpiele w naturalnym suszu piwnym, ale w gabinetach dolewane jest piwo z kufla do wody. Tak naprawdę nie ma to żadnego efektu, nie odżywia skóry. Po prostu jest to satysfakcja dla osoby kapiącej się, że wykąpała się w piwie... Po takiej kąpieli trzeba wziąć prysznic, gdyż czuć na skórze piwo.

 

Czy swoją ofertą wzbudzają Państwo zainteresowanie klientów? W końcu to jeszcze bardzo mało znana, niespotykana na Polskim rynku oferta.

Owszem, mamy dużo klientów. Jest ich coraz więcej, ponieważ coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu naszych Łaźni. Są one dostępne również w formie franczyzny. Można od nas „wykupić” pomysł i projekt Łaźni Piwnych. Ostatnio także sprzedajemy nasz susz piwny. Potencjalny właściciel Łaźni bądź SPA, nie musi produkować własnego suszu, może kupić go od nas.

 

Czy jest to specjalnie przygotowany ekstrakt i robiony na miejscu, czy go Państwo sprowadzają?

Przepis jest ścisłą tajemnicą. Stosujemy surowce do produkcji piwa: chmiel, wodę, słód i drożdże. Przygotowujemy go w specjalnych warunkach, temperaturach. Na pewno mogę powiedzieć, że jest to w 100% produkt naturalny. Nie jest to ekstrakt. To są naturalne składniki z których produkuje się piwo.

 

Jak przebiega wizyta w Łaźniach Piwnych?

Całość procedury standardowej wygląda następująco: pierwsze 50 minut to jest korzystanie z sauny suchej wykonanej z drewna Cedrowego na przemian z prysznicem i relaksem na leżaku, podczas tej części popijamy wodę mineralną. Jest to aż 50 minut, ponieważ chodzi o to, by otworzyć pory w skórze i przygotować skórę na następny etap, jakim jest właśnie kąpiel w suszu piwnym. Po 50 minutach zostajemy zaproszeni do kąpieli w drewnianej balii w wodzie o temperaturze 36 stopni. Włączamy hydromasaż i dolewamy susz piwny. Na hasło Łaźnie Piwne komuś mogłoby się wydawać, że faktycznie kąpie się w piwie. Tak naprawdę jest to kąpiel w suszu piwnym, który jest bardzo zdrowy dla ciała, gdyż zawiera dużo witamin z grupy B, minerałów oraz alantoinę. Kąpiel w tym suszu to nie tylko relaks, ale i prawdziwe odżywienie skóry. Podczas tej 25 min kąpieli popijamy piwo z nalewaka zamontowanego tuż przy wannie. Każdy Klient nalewa sobie sam piwo. Po 25 min zostajemy owinięci w prześcieradło i gruby koc i przez kolejne 25 min leżymy na leżaku, aby susz pozostały na skórze dobrze się wchłonął. W trakcie leżakowania także można popijać piwo.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do takiej kąpieli?

Do kąpieli nie ma żadnych przeciwwskazań. Jedynym przeciwwskazaniem jaki może się pojawić dotyczy sauny: niektóre osoby nie mogą korzystać z sauny ze względu na żylaki lub pękające naczynka. Można wówczas skrócić okres siedzenia w saunie lub w ogóle z niej nie korzystać i wykupić sobie samą kąpiel w suszu piwnym.

 

A co z osobami uczulonymi na zboża? Czy takie osoby nie mają problemów po takiej kąpieli? W skład piwa wchodzi przecież słód jęczmienny.

Nie zdarzyło się ani razu, aby klient zgłosił uczulenie po naszej kąpieli. Nasz  susz produkowany jest ze specjalnego słodu. Przeprowadziliśmy badania dermatologiczne, które nie wykazały, że nasz susz  uczula. Wręcz przeciwnie kąpiel piwna polecana jest osobom z atopowym zapaleniem skóry.Wanny po każdej kąpieli są dezynfekowane. Dbamy o higienę w tym miejscu, bo wiemy że skóra styka się z bezpośrednio z wanną i duża wagę przywiązujemy do czystości.

 

Kąpiele tego typu działają zazwyczaj relaksująco a więc wpływają korzystnie na cały organizm. A jaki bezpośredni wpływ  ma ona na skórę? Jakich efektów można się spodziewać po takiej kąpieli?

W naszym  suszu piwnym znajdują się  witaminy z grupy B a te witaminy wpływają na wygląd naszej skóry, odżywiają poszczególne jej warstwy. Witamina B1 odżywia zewnętrzną, pierwszą warstwę, witamina B6 głębszą. Minerały z chmielu i słodu również poprawiają jej wygląd. Efektem, którym jest widoczny już po pierwszym skorzystaniu, jest dużo gładsza skóra. Panie, które wychodzą od nas po jednorazowej kąpieli są bardzo zadowolone wynikiem wpływu sauny cedrowej i kąpieli w suszu.

 

Andrzej Gałasiewicz, właściciel firmy udostępniającej licencję Łaźni Piwnych oraz zajmującej się ich montażem i przygotowaniem, podkreśla, że zainteresowanie Łaźniami zaczyna rosnąć i coraz więcej ośrodków zastanawia się nad ich wdrożeniem. Podaje także koszt wykonania takiej instalacji:

Mamy do wyboru dwie drogi. Pierwsza: można zakupić u nas licencję, projekt, surowce i samodzielnie zająć się całym procesem montażu Łaźni, pod  naszym nadzorem. Wtedy koszt wynosi 25 tys zł. netto. Druga droga to zlecenie nam wykonania: wówczas stroną instalacji, zakupu urządzeń, projektu, niezbędnych elementów zajmujemy się my, za dodatkową opłatą. Nie mogę podać jednoznacznie ceny takiej usługi; ustalana jest z klientem indywidualnie, w zależności od wielkości projektu.

 

 

Łaźnie Piwne mieszczą się w Hotelu Vestil w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Armii Krajowej 22 C.

Więcej szczegółów mogą Państwo znaleźć na stronie: www.lazniepiwne.pl

Kontakt w sprawie franczyzny: Andrzej Gałasiewicz tel. 500 603 185

 

 

Red. Joanna Roga

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2017>

pnwtśrczptsbnd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter